Автостъкла Кобра...по-добрите мошеници !

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 478
Регистриран на: 28.05.2007
Местоположение: София

Автостъкла Кобра...по-добрите мошеници !

Мнение от biberon4o » 08 Яну 2010, 23:17

Реших да Ви разкажа за една случка ,която ми се случи наскоро и понеже става въпрос за фирма, която може да се каже, че е монополист на пазара за автостъкла е редно да се знае, кой, кой е.
Преди няколко месеца ми се наложи да ползвам услугите на фирмата за автостъкла "Кобра", която се намира в София на бул. ''Първа българска армия'' No. 11 . Наложи ми се да си сменя предно дясно ел. стъкло. След като ми сложиха стъклото установих, че не се движи добре и веднага казах на този дето ми го монтира, че нещо не е наред и му казах да го погледне. Видя пича стъклото как се движи и ми каза, че новите стъкла били така и след време се разработвали, което малко странно ми се стори. ОК казах му аз и си тръгнах, след което установявам, че вратата не ми се отваря от вътрешната страна и се върнах да му кажа да си свърши работата. Отново му казвам ,че стъклото не се движи добре и се притеснявам за механизмът да не пострада, а този отново ми казва, че така били новите стъкла и трябвало да напръскам водачите на стъклото с течен силикон. След кракто време забелязвам, че стъклото е криво на две места и започна да ми стърже вече отвътре жилото. След няколко месеца вече механизмът се предаде. Отидох в сервиза и им обясних как са нещата, след което приемчикът ми каза, че стъклото не е виновно, а механизът ми е бил такъв. Обясних, че механизмът се е скапал от кривото стъкло и силното напрежение, което е имал, което си беше факт. Този господин, който е на видима възраст 40-45 години ми препоръча един майстор, който може да ми помогне и ми каза неговият номер, който знаешше наизуст. Веднга ми прищрака, че може много хора да са имали същия проблем, като мен и на, колко ли хора го е давал след поставяне на криви странични стъкла. Обадих се на този майстора и потеглих. Отивам аз при него и какво да видим...целият механизъм дори и металните части се бяха изкривили, жилата на топка, колелца, водачи строшени....Поправя ми той всичкото това срещу заплащане естествено. Този човек започна да говори така всякащ почти всеки втори който е сменял странично стъкло е ходил след Кобра при него за поправка на механизъм.. Спомена ми дори, че шефовете на Кобра са идвали да му кажат да си мълчи и да не говори за кривите им стъкла. След поправката се връщам аз в сервиза за автостъкла и им казвам да погледнат как се движи и да се убедят, че стъклото е криво и този 45 годишният чичко ми казва, че не било криво и, че така трябвало да се движи, след което му показвам кривината и той се съгласява да ми го сменят, ставайки му малко не приятно, че стъклото съм го маркирал, защото сетете се защо и пак държи на неговото, но щял да ми направи компромис. Отивам аз на следващият ден да ми сменят стъклото. Сменяват го с друго, което е по-нормално и ги попитах дали някой ще ми плати за механизмът, защото аз не искам да плащам за грешките на някого. Тогава този приемчик започна да ми натяква, че такава ми била колата с развален механизъм и едва ли не съм започнал да ги дрънча, за да ми плащат нещо, за което аз съм бил виновен. Попитах го дали може да говоря с шефа им, а той ми каза, че нямали шеф, а момчето което ми слагало стъклото вече бил в чужбина. Веднага попитах тази дама на касата и тя ми каза, че имали, но не е в магазина и не се знае кога ще дойде. Стоя аз и чакам и няма шеф. Тегля им една майна на всичките и си тръгвам.
Отношението, което получих от този сервиз е уникално мошеническо и елементарно...хора, които се смятат за No1 в бранша. Не ми е толкова за парите, които дадох за ремонта, но опитите да ме изкарат малоумен и сляп и още какъв ли не ме побърка. Няма да се учудя ако някой си прави далаверки там със стъкла внесени от тях самите и после да вървят хората до майстора, с когото най-вероятно си правят общ бизнес на гърба на хората. Опитват се да правят хората на маймуни и явно това майсторче дето ме изпратиха при него доста е поработило върху механизмите на хората, след като са ги обслужвали в Кобра. Нерви, време и плащане на пари повече от необходимото получих от този сервиз за автостъкла.
Гледайте и преценявайте преди да се опарите финансово и морално от тази некадърна фирма с подобен персонал, които ги сменят на всеки 6 месеца.
Последна промяна biberon4o на 09 Яну 2010, 12:14, променена общо 2 пъти
Има истина една,
BMW се казва тя,
шофирам ли я спира винаги дъха ми,
подавам ли и газ от радост пили гуми,
тази марка е Велика сила, сбъдва тя мечтите,
на всеки верен фен със синьо-бял пламък във очите! ;)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 193
Регистриран на: 1.01.2009
Местоположение: там, дето лисиците серът необезпокоявани
Пол: Мъж
Кара: се на дъщеря си

Re: Автостъкла Кобра...по-добрите мошеници !

Мнение от Мордехай » 08 Яну 2010, 23:39

Много неприятен случай. Аз много пъти съм сменял предни стъкла на камионите при тях, защото цената е в пъти по-ниска, а на камионите им създават страхотни проблеми за всяка дребна люспичка и съм много доволен. Само че всеки път им давам бакшиш преди да започнат. Това нещо в България е много важно.
Просвещение е изходът на човека от непълнолетието, което той сам си е причинил. Непълнолетие е невъзможността да се ползваш от разсъдъка си без ръководството на някой друг. Самопричинено е това непълнолетие, когато причината му не лежи в недостиг на разсъдък, а в липсата на решителност и смелост да се ползваш от него без ръководството на другиго. Sapare aude! Имай смелост да си служиш със собствения си разсъдък!

BMWPhotographer
Аватар
Мнения: 1672
Регистриран на: 27.12.2004
Местоположение: Sofia city
Пол: Мъж
Кара: E60 525d LCI++
Мечтае да кара: Все по-хубави 5 серии
Детайли за колата: My baby

Re: Автостъкла Кобра...по-добрите мошеници !

Мнение от BMWPetar » 08 Яну 2010, 23:41

Комисия за защита на потребителите... Мама им долна мошеническа...
"Когато пътят стана мокър, Audi quattro-то беше по-бързо в завоите, но просто някакси усмивката на лицето на шофьора на BMW-то беше доста по-голяма..." Джереми Кларксън, сравнение между Audi RS6 и BMW M5, Top gear

BMW Navi Doctor - ъпдейт на навигационни карти и ремонт на всички видове навигационни системи BMW



**E60 525d+ LCI ///M 2008**

Gone, but not forgotten:
*E60 530d++ 2004
*E39 540iA Individual 1998
*E39 523i 1997
*E34 520i M20 1990

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 478
Регистриран на: 28.05.2007
Местоположение: София

Re: Автостъкла Кобра...по-добрите мошеници !

Мнение от biberon4o » 09 Яну 2010, 0:41

Мордехай написа:Много неприятен случай. Аз много пъти съм сменял предни стъкла на камионите при тях, защото цената е в пъти по-ниска, а на камионите им създават страхотни проблеми за всяка дребна люспичка и съм много доволен. Само че всеки път им давам бакшиш преди да започнат. Това нещо в България е много важно.

Значи какво излиза, че трябваше да им дам бакшиш, за да не ми развалят колата и да не ме вътрят с още пари .
Има истина една,
BMW се казва тя,
шофирам ли я спира винаги дъха ми,
подавам ли и газ от радост пили гуми,
тази марка е Велика сила, сбъдва тя мечтите,
на всеки верен фен със синьо-бял пламък във очите! ;)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 193
Регистриран на: 1.01.2009
Местоположение: там, дето лисиците серът необезпокоявани
Пол: Мъж
Кара: се на дъщеря си

Re: Автостъкла Кобра...по-добрите мошеници !

Мнение от Мордехай » 09 Яну 2010, 0:48

Може би... По-вероятно... - все такива отговори.
Просвещение е изходът на човека от непълнолетието, което той сам си е причинил. Непълнолетие е невъзможността да се ползваш от разсъдъка си без ръководството на някой друг. Самопричинено е това непълнолетие, когато причината му не лежи в недостиг на разсъдък, а в липсата на решителност и смелост да се ползваш от него без ръководството на другиго. Sapare aude! Имай смелост да си служиш със собствения си разсъдък!

драфтаджия
Аватар
Мнения: 2793
Регистриран на: 9.04.2006
Местоположение: София
Кара: '93 316ix Touring
Мечтае да кара: далеч
Детайли за колата: Хубавица =)

Re: Автостъкла Кобра...по-добрите мошеници !

Мнение от bigmurzi » 09 Яну 2010, 0:51

Боклуци са, на мен едно стъкло не ми смениха като хората, дето им го занесох и само трябваше да вдигнат едното и да сложат другото.. А да си купя стъкло от тях не съм се и замислял, по-добре 2ра ръка оригинално отколкото техните криви боклуци :!:
А и това със застраховката + не помня колко лева, че ако го счупят докато ти го сменят да носят отговорност .. абе нямам думи :evil:
Изображение
Е30 на десен завой бензин НЯМА!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1288
Регистриран на: 12.02.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Автостъкла Кобра...по-добрите мошеници !

Мнение от Fking » 09 Яну 2010, 1:10

Боклуци са, на мен дори не ми подложиха нещо на седалките а ги направиха целите в супер финни стъкълца. Сещайте се като се махат от кожа какъв е ефекта...
При положение, че знаят, че ще стане така, какво им коства да метнат нещо отгоре? Абе смешна история...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 478
Регистриран на: 28.05.2007
Местоположение: София

Re: Автостъкла Кобра...по-добрите мошеници !

Мнение от biberon4o » 09 Яну 2010, 1:29

Ами на мен ми бяха оставили вътре във вратата част от строшените стъкла и при всяко затваряне на дясната врата се чуваха "чудни" звуци.
Има истина една,
BMW се казва тя,
шофирам ли я спира винаги дъха ми,
подавам ли и газ от радост пили гуми,
тази марка е Велика сила, сбъдва тя мечтите,
на всеки верен фен със синьо-бял пламък във очите! ;)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 75
Регистриран на: 14.11.2008
Местоположение: Сливен
Пол: Мъж
Кара: за кеф

Re: Автостъкла Кобра...по-добрите мошеници !

Мнение от DANGER » 09 Яну 2010, 1:33

Мошеници и то големи. Друг е въпроса че ти казват различна цена за едно и също стъкло в различните им офиси. В Сливен например, където нямат конкуренция, за предно китйско стъкло ми казаха за най-евтин вариант - 225лв. :shock: .В Ст. Загора китайското е 140лв а в по-големите градове цената падна и до 100-тина лв. :kuku:
Кефа цена няма!!!

Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 545
Регистриран на: 28.01.2008
Кара: на цигари
Мечтае да кара: само на пури
Детайли за колата: и тя пуши

Re: Автостъкла Кобра...по-добрите мошеници !

Мнение от ivan83 » 09 Яну 2010, 1:46

Еми нормално да има разлика в цените в различните градове, ако на някой не му харесва да ходи в София да го сменява :mhihi:
Честно казано трябва да си луд или колата да ти е чисто нова да вземеш оригинално стъкло, те са безумно скъпи и без голяма разлика- стъкло :dunno: .Също тъка втора употреба не е по удачно :nono: защото всички са надраскани и има по голяма вероятност да се спука, щото са стари и колко студ и слънце са видели 8)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 239
Регистриран на: 13.10.2009
Местоположение: Чирпан / Синеморец
Пол: Мъж
Кара: квоту има
Мечтае да кара: По пътища и с евтина нафта

Re: Автостъкла Кобра...по-добрите мошеници !

Мнение от c7aH4eB » 09 Яну 2010, 1:49

Мошенническа работа добър пост колега да знаем поне, къде НЕ трябва да ходим ;)
Абе защо не се обадиш на господари на ефира да видат тея кво бива ? :D :D
Изображение

Денис-Белята!!!
Аватар
Мнения: 1634
Регистриран на: 3.11.2005

Re: Автостъкла Кобра...по-добрите мошеници !

Мнение от 00Cool » 09 Яну 2010, 1:52

добре че стъклата си ги сменям аз ... :mhihi:
“All the power in the world won't make you fast at the Ring.“

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1618
Регистриран на: 1.10.2008
Пол: Мъж
Кара: BMW E90 330D
Мечтае да кара: ///M power
Детайли за колата: BMW - Bought My Wife

Re: Автостъкла Кобра...по-добрите мошеници !

Мнение от Next » 09 Яну 2010, 2:50

ЗА това най добре втора употреба оригинално...
Изображение

РазБОЙниКА
Аватар
Мнения: 2070
Регистриран на: 10.05.2006
Местоположение: София
Пол: Жена
Кара: го на тройки
Мечтае да кара: Е92/3 и 6-та серия
Детайли за колата: Черна

Re: Автостъкла Кобра...по-добрите мошеници !

Мнение от Apassionata » 09 Яну 2010, 11:08

Имаше негативни отзиви и преди време за Кобра, тук във форума, мисля Пенчев беше пуснал тема... но аз държа да кажа, че меналата година, пардон по-миналата, ми смениха предното стъкло на Пантерката... перфектно :roll: :) . Бях доста притеснена и едва ли не им казах да внимават много какво правят, че.... :bang: Бяха почистили всичко, никакви следи, залепени добре и където трябва стикери, отвън добре залепена лайсна... С две думи, аз съм доволна. Офъсът им на бул. Тодор Александров, бл.75.
Съжалавям за случката на колегата ;)
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 899
Регистриран на: 30.11.2006
Местоположение: с. Варна
Пол: Мъж
Кара: MB w212 AMG
Мечтае да кара: по пътища без дупки

Re: Автостъкла Кобра...по-добрите мошеници !

Мнение от kronos » 09 Яну 2010, 13:04

Резултат от смяна на стъкло в сервиз на Кобра във Варна: стъкла на всякъде по седалките и стъклото, криво стъкло което размазва образа и се надра точно за 5-6 месеца. Когато карах вечер абсолютно всички коли ме заслепяваха.
Добавям, надран калник и капак, лошо поставени уплътнения и изобщо некадърна работа.

Следваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook