Последствията от едно Лисиче ударено от Е46 със 180км/ч

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 315
Регистриран на: 17.09.2005
Местоположение: София
Кара: турбото да му се завива свят....

Последствията от едно Лисиче ударено от Е46 със 180км/ч

Мнение от vesko4114 » 28 Юли 2009, 13:33

Колеги,
ударих една умряла лисица на излизане от завой (сами прочетохте с колко км/ч и без мн мн време за реакция....) и сега изпитвам затруднение в намирането на някой счупени части.
Та....,някой от Вас знае ли кой датчик се намира на предния десен подкалник, т.е. престилката. Не е този за външната температура, защото той е в левия и по нищо не си прилича на външен вид, с този, който аз търся. Никъде не го намирам, а моя изпадна, след като счупих престилката. Външната температура е вярна в момента и няма никакви светещи лампи за грешки.
Също, ако някой може да помогне как да намеря престилката, която стои пред задната дясна гума. Представлява гумена престилка с платмасова основа, но и нея в realoem не я намирам.


Благодаря предварително
Последна промяна vesko4114 на 28 Юли 2009, 20:07, променена общо 1 път
...............................

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 75
Регистриран на: 3.07.2008
Местоположение: село България
Пол: Мъж
Кара: през ями и окопи...
Мечтае да кара: LEXUS

Мнение от titimen » 28 Юли 2009, 14:02

Колега виж по моргите неможе да няма нови според мен не си заслужава като знаеш че ще ги плиска кал и какво ли не по нашите "европейски" пътища

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 315
Регистриран на: 17.09.2005
Местоположение: София
Кара: турбото да му се завива свят....

ре

Мнение от vesko4114 » 28 Юли 2009, 15:05

Колега,
проблема е там, че гумата се втвърдява с времето и не е толкова еластична с каквото предназначение е сложена там. А и това нещо ново и оригинално може да е по-евтино, отколкото в някоя автоморга. За Пример предния подкалник в морга - 50лв, нов с отстъпка 50лв (без отстъпка 60лв....) и естествено, че сложих нов. За датчика не държа да е нов на 100%.
...............................

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3949
Регистриран на: 18.07.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: '12 BMW F10
Мечтае да кара: самолет

Мнение от oci » 28 Юли 2009, 22:39

Та въпросния датчик какъв е и за какво служи, че на мойта беше откъсната така я взех само кабели висяха от там.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1266
Регистриран на: 16.05.2008
Местоположение: Devnya Drag Club

Re: Последствията от едно Лисиче ударено от Е46 със 180км/ч

Мнение от plamen_hh » 28 Юли 2009, 22:53

vesko4114 написа:Колеги,
ударих една умряла лисица на излизане от завой

Така ще кажиш колега била е жива :twisted:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 278
Регистриран на: 7.09.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: back to diesel(Ld)

Мнение от motor » 28 Юли 2009, 22:54

браво ГЕРОЙ поне да не беше писал с колко си карал.
БЯЛ ЛЯП И КОЛАТА ПО ИНЕРЦИЯ(НА ГАС)

Потребител
Аватар
Мнения: 29
Регистриран на: 25.01.2008

Мнение от fleppy » 29 Юли 2009, 2:07

Предполагам имаш предивд точно това http://www.bimmerforums.co.uk/forum/f9/sensor-on-an-e46-what-is-it-t17681. Така изглежда:
Изображение

Ако не ти се чете темата, то в крайна сметка това е температурен датчик, който определя дали да се включи отоплението на пръскалките за миене на предното стъкло (т.е. частта под името Heated left/right spray nozzle), ако колата има такова естествено. Моето предположение, е че този датчик е доста по-простичък от другия температурен датчик - за околната температура, който трябва да е прецизен и показва температурата с точност до 1/10 от градуса. Докато този простичкия може би има само две степени - on/off, т.е. най-вероятно представлява някаква биметална пластина или нещо от тоя род - по-евтино производство и т.н.

ПП: Всъщност сега видях, че този датчик е листнат под името Thermo switch heatable spraying nozzle, което май потвърждава предположението ми, че е само някакъв switch - прекъсвач, а не истински датчик.
Справката в darucar.bg показва:

Номенклатурен номер : 61318370747
Описание : ШАЛТЕР ПОДГРЯВАНЕ ДЮЗИ
Ед.цена (с ДДС) : 47.03 BGL
Няма наличност
Дару Кар АД си запазва право за промени в цените

Много пари според мен за тази глупост, но ....

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 776
Регистриран на: 5.08.2006
Местоположение: Детройт, София

Мнение от Stoyan7777 » 29 Юли 2009, 2:44

:clap:
Направо те поздравявам, че само това си счупил....

поне да не беше писал с колко си минал
:mhihi:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 315
Регистриран на: 17.09.2005
Местоположение: София
Кара: турбото да му се завива свят....

Мнение от vesko4114 » 29 Юли 2009, 9:35

fleppy написа:Предполагам имаш предивд точно това http://www.bimmerforums.co.uk/forum/f9/sensor-on-an-e46-what-is-it-t17681. Така изглежда:
Изображение

Ако не ти се чете темата, то в крайна сметка това е температурен датчик, който определя дали да се включи отоплението на пръскалките за миене на предното стъкло (т.е. частта под името Heated left/right spray nozzle), ако колата има такова естествено. Моето предположение, е че този датчик е доста по-простичък от другия температурен датчик - за околната температура, който трябва да е прецизен и показва температурата с точност до 1/10 от градуса. Докато този простичкия може би има само две степени - on/off, т.е. най-вероятно представлява някаква биметална пластина или нещо от тоя род - по-евтино производство и т.н.

ПП: Всъщност сега видях, че този датчик е листнат под името Thermo switch heatable spraying nozzle, което май потвърждава предположението ми, че е само някакъв switch - прекъсвач, а не истински датчик.
Справката в darucar.bg показва:

Номенклатурен номер : 61318370747
Описание : ШАЛТЕР ПОДГРЯВАНЕ ДЮЗИ
Ед.цена (с ДДС) : 47.03 BGL
Няма наличност
Дару Кар АД си запазва право за промени в цените

Много пари според мен за тази глупост, но ....


Благодаря ти за изчерпателния отговор. Точно това ми липсва и колата ми има "зимен пакет" - подгряване на пръскалките, огледалата и ключалките на вратите. Имаш едно питие от мен....
Остава да намеря и задната престилка...
Колкото до колегите, които ме плюят с колко съм карал...., мисля, че всеки от Вас си е позволявал да наруши някое друго ограничение по родните "шътища". Не мисля, че всички сме толкова стриктни и от време на време можем да си позволим да изпитаме удоволствието и чувството за свобода, което дава скоростта. Има едно понятие: "Премерен риск....". Така, че за мен по-безопасно е да покарам с 200км/ч на хубав път (труден е за намиране, но все пак има...) за собствено удоволствие, отколкото да изпия 5 ракии и да се показвам колко ми стиска и какъв цар съм на волана.... и да повозя някоя кабаретна курабия на Биемвието.
Аз така ги разбирам нещата, ако толкова пък съм заблуден - поправете ме....
...............................

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 315
Регистриран на: 17.09.2005
Местоположение: София
Кара: турбото да му се завива свят....

Мнение от vesko4114 » 29 Юли 2009, 9:36

fleppy написа:Предполагам имаш предивд точно това http://www.bimmerforums.co.uk/forum/f9/sensor-on-an-e46-what-is-it-t17681. Така изглежда:
Изображение

Ако не ти се чете темата, то в крайна сметка това е температурен датчик, който определя дали да се включи отоплението на пръскалките за миене на предното стъкло (т.е. частта под името Heated left/right spray nozzle), ако колата има такова естествено. Моето предположение, е че този датчик е доста по-простичък от другия температурен датчик - за околната температура, който трябва да е прецизен и показва температурата с точност до 1/10 от градуса. Докато този простичкия може би има само две степени - on/off, т.е. най-вероятно представлява някаква биметална пластина или нещо от тоя род - по-евтино производство и т.н.

ПП: Всъщност сега видях, че този датчик е листнат под името Thermo switch heatable spraying nozzle, което май потвърждава предположението ми, че е само някакъв switch - прекъсвач, а не истински датчик.
Справката в darucar.bg показва:

Номенклатурен номер : 61318370747
Описание : ШАЛТЕР ПОДГРЯВАНЕ ДЮЗИ
Ед.цена (с ДДС) : 47.03 BGL
Няма наличност
Дару Кар АД си запазва право за промени в цените

Много пари според мен за тази глупост, но ....


Благодаря ти за изчерпателния отговор. Точно това ми липсва и колата ми има "зимен пакет" - подгряване на пръскалките и огледалата. Имаш едно питие от мен....
Остава да намеря и задната престилка...
Колкото до колегите, които ме плюят с колко съм карал...., мисля, че всеки от Вас си е позволявал да наруши някое друго ограничение по родните "пътища". Не мисля, че всички сме толкова стриктни и от време на време можем да си позволим да изпитаме удоволствието и чувството за свобода, което дава скоростта. Има едно понятие: "Премерен риск....". Така, че за мен по-безопасно е да покарам с 200км/ч на хубав път (труден е за намиране, но все пак има...) в 3ч през нощта за собствено удоволствие, отколкото да изпия 5 ракии и да се показвам колко ми стиска и какъв цар съм на волана.... и да повозя някоя кабаретна курабия на Биемвието.
Аз така ги разбирам нещата, ако толкова пък съм заблуден - поправете ме....
Последна промяна vesko4114 на 29 Юли 2009, 10:00, променена общо 1 път
...............................

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 315
Регистриран на: 17.09.2005
Местоположение: София
Кара: турбото да му се завива свят....

.

Мнение от vesko4114 » 29 Юли 2009, 9:59

И моля, не спамете темите на всички с излишни коментари, защото 80% от хората във форума са неграмотни и по-добре да не се вижда кой колко не е ходил на училище....
...............................

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 315
Регистриран на: 17.09.2005
Местоположение: София
Кара: турбото да му се завива свят....

:)

Мнение от vesko4114 » 29 Юли 2009, 16:12

Я заключвайте, намерих каквото трябва, а и да не се изпокараме тук....
...............................

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3867
Регистриран на: 20.10.2003
Местоположение: Шумен
Пол: Мъж
Кара: буретата да пресъхват

Мнение от Alexi » 29 Юли 2009, 16:20

трябва да се издигаш в хранителната верига за това от умряла лисица ти пожелавам някой кон или крава да удариш ,поне с 200 щом обичаш да караш с толкова в слепи завои ,баси малоумния народ писна ми от камикадзета ....

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6597
Регистриран на: 2.07.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: или поне се учи ежедневно
Мечтае да кара: М3 CSL, Z4М

Мнение от Sharo » 29 Юли 2009, 16:33

ае стига толко морал
ти ли клатиш или клати бас-а.. егати номера паднаа двата таса http://youtube.com/watch?v=NYchvWbcvf0&feature=related
Хайде да покараме малко кола

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook