Как правилно да се свърже CD/DVD в Е36- DIY

3-та серия ('91-'98)

Модератори: vld, bum_bum, ///Leonix, Технически модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3874
Регистриран на: 21.05.2008
Местоположение: Враца
Пол: Мъж
Кара: 318i 97'

Re: Как правилно да се свърже CD/DVD в Е36- DIY

Мнение от metodi80 » 16 Юли 2013, 22:05

red_bull92 написа:Колеги, аз може ли да попитам ? Как да си свържа кабелите на CD-то, така че да работи дори и когато колата не е на контакт. Четох някъде в нета, че се свързват 2 кабела на 1-н( мисля, че бяха червеният и оранжевият), но не можах да го намеря. И кои кабели се свързват 2 един за друг тези откъм евробуксата или тези откъм CD-то?


Колега , свържи CD-то по начина описан в темата .... ще получиш точно това , което искаш ....
Точно това свързване на двата захранващи кабела в един като го видя и ми иде да :censored: , именно то е неправилно и точно него се стремиме да избегнеме !
По принцип почти всички нови (а също и голяма част от старите , особено Blaupunkt) , могат да работят и когато не е подаден контакт .... (ако са свързани правилно)

Обяснявам какво трябва да е поведението на едно съвременно CD , ако го свържете по начина описан в темата :
-Помни какво е било последното текущо състояние (изключено или включено),преди да изключите от контакт и при следващо подаване на контакт, повтаря това състояние .... Тоест ако преди да изключите от контакт е било включено , при подаване на контакт се включва автоматично , ако е било изключено остава изключено .....
-При всяко изключване от контакт , CD-то се гаси автоматично
-Ако му бъде подадена ирична команда да се включи(дори да не е на контакт) , то се включва !
Надявам се стана ясно ... ако не е , утре може да снимам едно клипче ....


П.С. Факт е обаче , че има някои по -сари CD-та , които не могат да работят , ако няма контакт (и са свързани по описания начин). Но още веднъж подчертавам това е правилния начин !

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1182
Регистриран на: 23.11.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: БМВ Е36
Мечтае да кара: Е46 М3

Re: Как правилно да се свърже CD/DVD в Е36- DIY

Мнение от baitun » 24 Юли 2013, 12:25

Темата е много добра. Едно въпросче към Мето и Стони-имам сд Сони модел CDX-GT650 и искам да го управлявам от волана/м мулти от е39-98г./. Какво ще ми е нужно да го подкарам или няма такъв шанс. Ясно е, че се управлява по един проводник/I-BUS/-от тук натам накъде. Предполагам трябва някакъв модул, както е при темпомата-с един проводник-всички операции/благодарение на Стони от няколко месеца съм с тази екстра/. За ОЕМ СД не ми се говори. Мерси предварително. :yes:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3285
Регистриран на: 25.02.2008
Местоположение: Somewhere In Space
Пол: Мъж
Кара: E38 750iL, 740i, 728i, E39 523i
Мечтае да кара: Е31 и BMW 507
Детайли за колата: E36 Limousine limited edition designed by Stony Style Corporation (SS Co). For more details follow the link: http://bmwpower-bg.net/forums/viewtopic ... 8&t=179527

Re: Как правилно да се свърже CD/DVD в Е36- DIY

Мнение от stony1 » 24 Юли 2013, 20:11

baitun написа:Темата е много добра. Едно въпросче към Мето и Стони-имам сд Сони модел CDX-GT650 и искам да го управлявам от волана/м мулти от е39-98г./. Какво ще ми е нужно да го подкарам или няма такъв шанс. Ясно е, че се управлява по един проводник/I-BUS/-от тук натам накъде. Предполагам трябва някакъв модул, както е при темпомата-с един проводник-всички операции/благодарение на Стони от няколко месеца съм с тази екстра/. За ОЕМ СД не ми се говори. Мерси предварително. :yes:


Първо провери дали този модел на Sony има възможност за управление от мулти-волан. Ако има такава опция, вероятно може да се намери модул, който да свързва волан с плеара.
Българския вариант:
1. Изваждаме предпазителя;
2. Подменяме го с чисто нов, който сме купили минути преди манипулацията;
3. Тестваме дали всичко работи;
4. Ако всичко работи, значи е били изгорял старият предпазител;
5. Ако системата пак не работи, започваме да псуваме и да пускаме теми във форума;
6. Колеги от форума дават съвети, а ние все повече и повече питаме;
7. Изминава една седмица и проблемът все още не е решен;
8. Случайно срещаме познат, който има някаква представа от "тоци" и той ни помага;
9. Пишем във форума (в повечето случаи нищо не пишем), че проблемът е решен с помощта на приятел;
10. Това се повтаря при всеки проблем, възникнал по колата.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1182
Регистриран на: 23.11.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: БМВ Е36
Мечтае да кара: Е46 М3

Re: Как правилно да се свърже CD/DVD в Е36- DIY

Мнение от baitun » 25 Юли 2013, 11:34

stony1 написа:
baitun написа:Темата е много добра. Едно въпросче към Мето и Стони-имам сд Сони модел CDX-GT650 и искам да го управлявам от волана/м мулти от е39-98г./. Какво ще ми е нужно да го подкарам или няма такъв шанс. Ясно е, че се управлява по един проводник/I-BUS/-от тук натам накъде. Предполагам трябва някакъв модул, както е при темпомата-с един проводник-всички операции/благодарение на Стони от няколко месеца съм с тази екстра/. За ОЕМ СД не ми се говори. Мерси предварително. :yes:


Първо провери дали този модел на Sony има възможност за управление от мулти-волан. Ако има такава опция, вероятно може да се намери модул, който да свързва волан с плеара.

Сега ме затрудни-в книжката му нищо не пише по този въпрос, евентуално проводник на буксата ли трябва да търся
:bchug:

Потребител
Аватар
Мнения: 31
Регистриран на: 2.06.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E36 320i

Re: Как правилно да се свърже CD/DVD в Е36- DIY

Мнение от sosick » 22 Дек 2013, 21:53

Евала за темата! Точно за хора 1ви level при свързване на CD :bchug:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1893
Регистриран на: 5.02.2008
Местоположение: Miami
Кара: 330ci/X5 3.5i
Мечтае да кара: трезвен

Re: Как правилно да се свърже CD/DVD в Е36- DIY

Мнение от S7 » 27 Авг 2014, 1:27

Аз малко да живна тази тема че ме вълнува леко :D Та идеята е да сложа в багажника една колона от стерео уредба (имам под ръка такава) та значи пробвах я с 2 от кабелите за колоните и си свири много прилично,но....как да я свържа някой идея ще даде ли?Това по възможност без да горя крайно стъпало или без да натоварвам системата само с тази колона,засега съм я закачил към първите 2 кабела за колони от буксата дето излизат,но знам че това е неправилно :roll:

Потребител
Аватар
Мнения: 4
Регистриран на: 1.10.2009
Местоположение: Плевен
Пол: Мъж

Re: Как правилно да се свърже CD/DVD в Е36- DIY

Мнение от apekov » 16 Сеп 2014, 21:16

Зравейте, имам едно питане относно антенен усилвател 6524 1 387 751 ESG Anshlisshema. Може ли някой да помогне с изводите кой за какво е.

Потребител
Аватар
Мнения: 17
Регистриран на: 10.04.2015
Пол: Мъж

Re: Как правилно да се свърже CD/DVD в Е36- DIY

Мнение от ssttuunnii » 28 Апр 2015, 22:36

Със сони съм и запаметява станциите за много кратко време. Заключи ли се колата и после ги губи. Да напиша ли СД-то какво е да ми дадеш съвет или да ти пратя снимки по отношение на свръзката???
П.С. Модела на радиото е "Sony cdx-gt33u"

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 373
Регистриран на: 12.08.2013
Местоположение: Белозем
Пол: Мъж
Кара: bmw e36 coupe
Мечтае да кара: m3 e36
Детайли за колата: бмв е36 купе 320и. 150к.с. 1996г. кармазЪ червено...

Re: Как правилно да се свърже CD/DVD в Е36- DIY

Мнение от Hellrot » 08 Май 2015, 13:25

Колеги имам един въпрос... Може ли да се свтрже радиото със зумера който напомня че има консумация при загасена кола както когато не изгасим фаровете и се чува бззз бззз ббззз...
Изображение

Предишна

Назад към E36

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook