Чукане в мотора е46 330cd 204 коня

3-та серия ('98-'05)

Модератори: mitaka7, ©, Dimitroff, Гецата, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 1
Регистриран на: 9.05.2024
Пол: Мъж

Чукане в мотора е46 330cd 204 коня

Мнение от krasii7 » 09 Май 2024, 16:41

Здравейте! Имам няколко въпроса относно чукане в мотора. Двигателят е след пълен основен ремонт. Като целта е проект за достигане на максимални резултати. След като качихме двигателя и го запалихме почна веднага да се чува едно тропане и ми се чува, че все едно е от картера някъде. Биелни и основни лагери са сменени. Извадихме масления филтър и по него имаше стружки. Дюзите са пиезо и като им вкарвахме кодовете, след това ги проверихме на диагностика и 5 бяха на стойности - нещо, а на 3-ти цилиндър беше + нещо. Та ми казаха едни момчета, че са имали същите стойности на една дюза и тропане и се оказа, биелен лагер. Та мисълта ми е, ако е чисто нов биелен лагер как веднага ще почне да тропа. Като се подава газ чукането си остава. А двигателят мърка отгоре, обаче отдолу се чува едно чукане (так так так так).

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 144
Регистриран на: 29.04.2009
Местоположение: с.Владая
Пол: Мъж
Кара: Е36 325 тдс
Мечтае да кара: настрани
Детайли за колата: Само шпер.

Re: Чукане в мотора е46 330cd 204 коня

Мнение от mitio ochite » 11 Май 2024, 10:32

Най вероятно е останала хлабина на биелния лагер на трети цилиндър, щом има стружки за съжаление ще трябва да разглобявате отново, вала шлайфан ли е, мерени ли са хлабини при сглобяването?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 129
Регистриран на: 16.10.2016
Пол: Мъж
Кара: BMW E46 330D автоматик,седан
Мечтае да кара: M3

Re: Чукане в мотора е46 330cd 204 коня

Мнение от nikolaymitov » 11 Май 2024, 11:36

krasii7 написа:Здравейте! Имам няколко въпроса относно чукане в мотора. Двигателят е след пълен основен ремонт. Като целта е проект за достигане на максимални резултати. След като качихме двигателя и го запалихме почна веднага да се чува едно тропане и ми се чува, че все едно е от картера някъде. Биелни и основни лагери са сменени. Извадихме масления филтър и по него имаше стружки. Дюзите са пиезо и като им вкарвахме кодовете, след това ги проверихме на диагностика и 5 бяха на стойности - нещо, а на 3-ти цилиндър беше + нещо. Та ми казаха едни момчета, че са имали същите стойности на една дюза и тропане и се оказа, биелен лагер. Та мисълта ми е, ако е чисто нов биелен лагер как веднага ще почне да тропа. Като се подава газ чукането си остава. А двигателят мърка отгоре, обаче отдолу се чува едно чукане (так так так так).



Колега може ли да споделиш цените на частите за ремонта?

Назад към E46

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook