Замалко да блъсна полицай

Как издухах на старт едно Ferrari...

Модератори: mitaka7, Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 329
Регистриран на: 27.06.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Ф30 328и
Мечтае да кара: ф30 340и
Детайли за колата: В поргрес да си я ъпгрейдна на макс :)

Замалко да блъсна полицай

Мнение от bmwe46m3 » 23 Мар 2011, 17:37

Карам си бмв-то с 2ма авери в колата и взимам един завой с вратите :mrgreen: и после си ускорявам и страничните стъкла бяха ми запотени и почнах да си пипам климатроника да го наглася да духа на стъклата и да намаля температурата. Авера до мен ми вика що не спря на палката и замалко да блъснеш полицая и аз некъв :shock: Гледам в огледалото 3ма полицай тичат към патрулката да се качват аз вече бях над 200 метра от където са ми вдигнали палката. Можех да им избягам и да се скрия,но набих спирачки рязко вкл аварийките и дадох назад, карах карах те слезнаха от патрулката. Полицая вдигнал ми палка беше без светлоотразителна жилетка ,само 1 от тях имаше. Каза ми "Защо не спря на стоп палката? Замалко да ме прегазите! Еди кой си там Иванов - Документи за проверка и на автомобила." Давам всичко и ми каза после "Слезте от колата." . Слезнах , а др 2ма полицай огелждат колата : "Фаровете работят,стоповете и те , мигачите и те." И аз им викам е БМВ е все пак :mhihi: . Един от полицайте дето беше с жилетката вика "Замалко да останем без колега" .Аз казах "Ми настройвах си радиото аа климатика и не ви видях,а пък той е без жилетка." После същия полицай каза: "Отвори багажника" . Отварям , после : " Жилетка , пожарогастел и триъгълник и аптечка имаш ли а?" Аз : "Да,естествено." показах им всичко, почна да рови в багажника,там има само пликове найлони,като пазарувам от метро да ги слагам продуктите в торбички, много се надяваше полицая да намери нещо. Другия полицай ме пита " Нещо притеснен ми изглеждаш момче." Попитах го "Защо така мислите ? " ,а той отвърна "Ми така ми изглеждаш." аз му отг "Ти луд ли си и се смея :kuku: :mhihi: (стана ми смешно и по навик му отг така ) После третия полицай ме попита : " Откъде сте 3мата?" Аз отг :"Ми от този кв. ,ето този блок ей там, пише си на личните карти" полицая попита къде отиваме и аз му отг " Към студенски град" ,а той веднага :"Да се напиете и да карате после пияни а?" аз му отг : " Не,да ядем и после да се прибираме" 2рия полицай дето щях да го блъсна попита ни " Някой задържан от полицията някога ?" Ние отг всичките ,че никога не сме били . Той попита дали сме сигурни и ние отг ,че сме сигурни. Провериха ни дали сме задържани , не бяхме ест :) Аз мислих ,че ще ми пишат акт ,че замалко да съм го блъснал и за това че взех завой с вратите иначе , като минавах покрай тях бях с 60км/ч при ограничение 50км , но бяха без радар и бяха се скрили навътре ,качили патрулката на тротруара и беше скрита м/у другите коли и не се виждаше от никаде. Както и да е :) , мислих си че ще ми пишат акт, но ми казаха приятна верчер и да внимвам защото сега е било на косъм и друг път може данямам тоя късмет и да блъсна човек и да си гледам пътя не климатика . Върнаха ми документите и аз им пожелах приятна вечер качих се. Явно са били пичове, но не е редно да ме спира полциай без светлоотразителна жилетка ,все пак стана в 2 през ноща когато е тъмно и не се вижда нищо .

Внимавай те и гледайте пътя си :) защото може да нямате моя късмет :)
Реших да ви споделя , карайте внимателно и с акъл :)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 395
Регистриран на: 21.12.2009
Кара: М50+++

Re: Замалко да блъсна полицай

Мнение от Radoslav318i » 23 Мар 2011, 18:16

:mhihi: :mhihi: Много ми е интересно на мен какъв акт ще ти напишат примерно, че си минал настрани покрай тях. Щото аз може да слезна и просто да кажа ами Господин полицай поднеси ми нещо, тва задно не е за всеки :kuku: :kuku: :mhihi: :mhihi:
По принцип не псувам! Майкаму да ебаа , кара ми се ново BMW,. а не втора употреба!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 329
Регистриран на: 27.06.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Ф30 328и
Мечтае да кара: ф30 340и
Детайли за колата: В поргрес да си я ъпгрейдна на макс :)

Re: Замалко да блъсна полицай

Мнение от bmwe46m3 » 23 Мар 2011, 18:41

Radoslav318i написа::mhihi: :mhihi: Много ми е интересно на мен какъв акт ще ти напишат примерно, че си минал настрани покрай тях. Щото аз може да слезна и просто да кажа ами Господин полицай поднеси ми нещо, тва задно не е за всеки :kuku: :kuku: :mhihi: :mhihi:

ще пишат от сорта "неумело шофиране, хулигански прояви на пътя, неправоспособност да кара" ддз некви подобни :) не е извинение ,че ти е поднесло :) аз завоя го взех но 150 метра по нагоре бяха спряли те

Потребител
Аватар
Мнения: 31
Регистриран на: 5.09.2010
Местоположение: с. Обнова, обл. Плевен
Пол: Мъж
Кара: E90 316i М-Пакет; Golf 5 2.0 TDI

Re: Замалко да блъсна полицай

Мнение от Leudi » 23 Мар 2011, 19:05

Миналата година си правех гонка на един светофар в Плевен с една Хонда и в завоя влезнахме и двамата много бързо и гумите засвириха (светофара на дом на книжарниците за Плевенчани). И точно зад завоя висяха куките и то укрити, че ги видяхме в последния момент. Та в крайна сметка 20 лв по чл. 5 от ЗДвП и вече само като влезна в Плевен палката е долу, били ме вкарали в някакъв "черен списък".

Така че си има начин да пишат акт за дрифт, гонки и такива подобни неща. По-добре с тези дрифтове внимавайте, защото полицаите са си злопаметни.
Nope ... it's Chuck Testa !!!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 134
Регистриран на: 15.12.2010
Местоположение: Несебър
Пол: Мъж
Кара: BMW 330d

Re: Замалко да блъсна полицай

Мнение от achobre » 25 Мар 2011, 9:03

Абе те тея полицай май нямат право да се крият пък камо ли вечер да са и без жилетки пък и ако са били в тъмното още повече.Май само при нас е така.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 329
Регистриран на: 27.06.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Ф30 328и
Мечтае да кара: ф30 340и
Детайли за колата: В поргрес да си я ъпгрейдна на макс :)

Re: Замалко да блъсна полицай

Мнение от bmwe46m3 » 25 Мар 2011, 12:48

achobre написа:Абе те тея полицай май нямат право да се крият пък камо ли вечер да са и без жилетки пък и ако са били в тъмното още повече.Май само при нас е така.

Да нямат право да се крият, но те като им кажеш ,че са се скрили казват, не е вярно виждаш ли ни колата ? За тях да се скрият означавало да паркират колата на майната си и се едно да се пеша и да се крият зад някой бус примерно и да не ги виждаш, 2ро нямат право да ме спират без жилетка ,затова тоя със жилеткат е в колата за да не се вижда от далече за да може да направиш нарушение и да те спрат :)
Да и беше тъмно и мъгливо и не се виждаше :)

Пък понякога във възражения пишеш точно както си е защото 80% от правилника те го нарушават :) Пишеш примерно " Полицайте бяха спряли на ъгъла на завоя и пречиха на двдижените и може да са причина за катастрофа" " Бяха паркирали на тротруара и пречеха на пешеходците да минават и това застрашаваше живота на пешеходците" Ако прочете кви права имат 80% от тях винаги ги нарушават и знаеш как да се предпазиш когато не сте виновни :)
На мен преди искаха да ми лепнат акт за превишена скорост , аз карах с 60 км/ч а те искаха да ми лепнат за 80 км/ч гледам радара др час 1 час по рано :)
викам му "Тук що пише 00:37 а сега е 01:40 :)" и те а станало е някакъв проблем приятна вечер :) пробват ако мине мине , ако не или черпиш ако не черпиш ти го лепват на теб ако не гледаш часа и датата :) защото не могат да трият радара докато не го отчетат :)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4376
Регистриран на: 30.01.2009
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: the real 5er
Мечтае да кара: 0:00h. at La Sarthe

Re: Замалко да блъсна полицай

Мнение от Dirty M5 driveR » 25 Мар 2011, 21:08

Абе че нямат право да са без жилетка, и да се крият така е... но ти как така караш за спорта със запотени стъкла? С опцията да пуснеш духалката след като установиш, че не се вижда нищо (като в същото време пързаляш в завоя? ?! Ми да не беше ченге, някой цивилен да е, ще го пометеш като едното нищо. Колкото и да искам да наблегна на непрофесионализма на полицаите, не мога да пренебрегна тотално неразумната ти постъпка (сори ако те обидя, ама съм честен, за мен това си е безумие). Като се кара така из града се внимава изключително много както за патрулки, така и за граждани (възрастни хора, деца, майки с колички и т.н.). Пък за мъгли, дъждове, снегове и тем подобни по-тежки условия е немислимо да караш, пък квото стане... Айде умната занапред!

ПП: Понякога е възможно да минеш с номера "поднесе ми колата, но я овладях", ама не и когато те чуят да влизаш и излизаш от завоя с 5-6000рпм :mhihi:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 116
Регистриран на: 30.07.2009
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: Е39 525д 2001
Мечтае да кара: F13 с М буквичка.

Re: Замалко да блъсна полицай

Мнение от DiMIcha84 » 25 Мар 2011, 21:18

Radoslav318i написа::mhihi: :mhihi: Много ми е интересно на мен какъв акт ще ти напишат примерно, че си минал настрани покрай тях. Щото аз може да слезна и просто да кажа ами Господин полицай поднеси ми нещо, тва задно не е за всеки :kuku: :kuku: :mhihi: :mhihi:

Много е просто, пишат недостатъчен контрол над превозното средство :mhihi: :mhihi:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: Замалко да блъсна полицай

Мнение от Nickelback » 25 Мар 2011, 21:29

DiMIcha84 написа:
Radoslav318i написа::mhihi: :mhihi: Много ми е интересно на мен какъв акт ще ти напишат примерно, че си минал настрани покрай тях. Щото аз може да слезна и просто да кажа ами Господин полицай поднеси ми нещо, тва задно не е за всеки :kuku: :kuku: :mhihi: :mhihi:

Много е просто, пишат недостатъчен контрол над превозното средство :mhihi: :mhihi:


Аз пък ще ги питам какво значи недостатъчен контрол на МПС-то :!: Нали няма импакт. Къде в правилника пише, че едно МПС не може да се кара контролирано с вратите напред :mhihi: Пък и БМВ-то не е просто МПС, то БМВ :mhihi:
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4376
Регистриран на: 30.01.2009
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: the real 5er
Мечтае да кара: 0:00h. at La Sarthe

Re: Замалко да блъсна полицай

Мнение от Dirty M5 driveR » 25 Мар 2011, 21:43

Nickelback написа:
DiMIcha84 написа:
Radoslav318i написа::mhihi: :mhihi: Много ми е интересно на мен какъв акт ще ти напишат примерно, че си минал настрани покрай тях. Щото аз може да слезна и просто да кажа ами Господин полицай поднеси ми нещо, тва задно не е за всеки :kuku: :kuku: :mhihi: :mhihi:

Много е просто, пишат недостатъчен контрол над превозното средство :mhihi: :mhihi:


Аз пък ще ги питам какво значи недостатъчен контрол на МПС-то :!: Нали няма импакт. Къде в правилника пише, че едно МПС не може да се кара контролирано с вратите напред :mhihi: Пък и БМВ-то не е просто МПС, то БМВ :mhihi:


Ами всъщност ако действително ти поднесе колата заради пътните условия, и ти я овладееш адекватно, и в тоя момент ти мятат палката какво да им кажеш. Случва се понякога, не е нужно непременно да си го направил с умисъл. И то в такъв момент не може да се говори за недостатъчен контрол над МПС-то, а точно обратното. Недостатъчен контрол ще е ако има ПТП. И много се съмнявам ченгетата да са коректни в такива ситуации. Зависи и какъв човек си де. Ако си учтив, говориш с тях нормално без да търсиш интрига в цялата тая работа, може и да те пуснат с едно предупреждение само.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 329
Регистриран на: 27.06.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Ф30 328и
Мечтае да кара: ф30 340и
Детайли за колата: В поргрес да си я ъпгрейдна на макс :)

Re: Замалко да блъсна полицай

Мнение от bmwe46m3 » 26 Мар 2011, 1:26

Когато го правя гледам да е късно вечер където няма коли и хора :) а стъклата не бяха запотени преди да се попръзалям :) бях спрял климатика ,че беше станала жега и за мн бързо време се изпотиха , всичко стана за по малко от 10 сек :) иначе си карам по правилник , не превишавам скоростта :) макс 10 км ако го правя :) ще ми е за обица на ухото :) ще внимавам вече още повече :)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2807
Регистриран на: 20.03.2009
Местоположение: New Village Customs
Кара: 332mxi

Re: Замалко да блъсна полицай

Мнение от ogata » 26 Мар 2011, 1:52

bmwe46m3 написа:ще внимавам вече още повече :)

Глупости. Просто се оглеждай повече :mhihi:
ИзображениеИзображение
http://www.injectorite.com http://www.klimacicite.com

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1003
Регистриран на: 14.12.2009
Местоположение: Габрово
Пол: Мъж
Кара: дърто Е30
Мечтае да кара: моята си,ама с неограничен бюджет

Re: Замалко да блъсна полицай

Мнение от SPEED_GABROVO » 27 Мар 2011, 1:44

Баси куките,те са ви проверили основно.Като не е извадил бинта от аптечката да го премери,пак добре :mhihi: .Иначе ,браво колега,че колата ти е редовна,другия път бъди по-внимателен. :yes:
BMW не е просто марка автомобили,а начин на живот.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 434
Регистриран на: 20.01.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: М5 с шпер, а за Х5 не съм сигурен

Re: Замалко да блъсна полицай

Мнение от TPAKTOP » 27 Мар 2011, 1:54

bmwe46m3 написа:
Radoslav318i написа::mhihi: :mhihi: Много ми е интересно на мен какъв акт ще ти напишат примерно, че си минал настрани покрай тях. Щото аз може да слезна и просто да кажа ами Господин полицай поднеси ми нещо, тва задно не е за всеки :kuku: :kuku: :mhihi: :mhihi:

ще пишат от сорта "неумело шофиране, хулигански прояви на пътя, неправоспособност да кара" ддз некви подобни :) не е извинение ,че ти е поднесло :) аз завоя го взех но 150 метра по нагоре бяха спряли те

Акта за "Недостатъчен контрол над автомобила" е точно 20лв и 4кт! Гаранция преди седмица платих такъв! :mhihi:
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 37
Регистриран на: 28.10.2009
Пол: Мъж
Кара: каквото има
Мечтае да кара: FERRARI 458 Italia

Re: Замалко да блъсна полицай

Мнение от Larbi » 27 Мар 2011, 2:55

TPAKTOP написа:
bmwe46m3 написа:
Radoslav318i написа::mhihi: :mhihi: Много ми е интересно на мен какъв акт ще ти напишат примерно, че си минал настрани покрай тях. Щото аз може да слезна и просто да кажа ами Господин полицай поднеси ми нещо, тва задно не е за всеки :kuku: :kuku: :mhihi: :mhihi:

ще пишат от сорта "неумело шофиране, хулигански прояви на пътя, неправоспособност да кара" ддз некви подобни :) не е извинение ,че ти е поднесло :) аз завоя го взех но 150 метра по нагоре бяха спряли те

Акта за "Недостатъчен контрол над автомобила" е точно 20лв и 4кт! Гаранция преди седмица платих такъв! :mhihi:


ха ха , никой не е застрахован викаш :)
Изображение

Следваща

Назад към Страхотни истории

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook