Шум при Е93

3-та серия ('06-'12)

Модератори: Dimitroff, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 30
Регистриран на: 21.08.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M5 F10
Детайли за колата: M5 F10 12' 750hp

Шум при Е93

Мнение от ludiaalex » 04 Яну 2010, 17:58

Здравейте, колеги. Честита нова година първо на всички. От скоро съм официално член на клуба с една Е93-ка 335i (дядо коледа беше щедър :D ), но с всички хубави емоции които ми носи тази кола има и един не малък проблем, който открих при последното ми пътуване, преди ден, по магистралата. С над 130-140, а понякога и 120 км/ч се появява ужасен свищящ шум от дясната страна от въздушните потоци, които минават и просто е нетърпимо. Човекът до мен забеляза, че въпросния шум идва от уплътнението между предния и задния прозорец (гуменото уплътнение помежду им), което в горната си част не пасва както трябва. Ясно, че все пак е кабрио, но с над 120-130 купето става доста шумно и изобщо не е приятно ... метален покрив все пак и за такъв скъп автомобил не съм очаквал такива проблеми, а да оставим на страна, че в автомивка тече :confused: . Четох и по други форуми в чужбина, че е често срещан проблем, но решение не намерих. Моля, колегите с такъв модел да споделят при тях как седи въпроса и има ли някакво решение освен с обаждане в Камор, защото съм в чужбина до Февруари, ще пътувам доста и не знам дали ще изтрая така :( . Мерси предварително :P :driving: .
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4521
Регистриран на: 5.04.2005
Местоположение: Пловдив

Re: Шум при Е93

Мнение от MaXimal » 04 Яну 2010, 18:07

Колега, така без снимки нищо не може да се разбере. Най-вероятно проблемът ти е строго индивидуален и се нуждаеш от посещение в сервиза.


Аз имам Е93 от 2007 година, досега няма никакви шумове причинени от вятър, а и в много редки случай протича гланво като го мия с по-мощна водоструйка.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 195
Регистриран на: 6.12.2008
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: BMW 520d
Детайли за колата: 520d 177p.s. E60

Re: Шум при Е93

Мнение от sinbad0 » 04 Яну 2010, 18:30

В Камор ако отидеш ще засвисти и от другата страна,най добре се разходи до М Кар в Пловдив,относно течовете при дъжд или при автомивка се получават,защото ако е от автомивка е от налягането на водосруйката.

Потребител
Аватар
Мнения: 30
Регистриран на: 21.08.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M5 F10
Детайли за колата: M5 F10 12' 750hp

Re: Шум при Е93

Мнение от ludiaalex » 04 Яну 2010, 20:58

MaXimal написа:Колега, така без снимки нищо не може да се разбере. Най-вероятно проблемът ти е строго индивидуален и се нуждаеш от посещение в сервиза.


Аз имам Е93 от 2007 година, досега няма никакви шумове причинени от вятър, а и в много редки случай протича гланво като го мия с по-мощна водоструйка.


Снимка мога да направя утре на въпросното място, но шум има в купето и от двете страни (в областта на уплътненията между предно и задно стъкло или поне така смятам) при по висока скорост (120 и нагоре). От дясната страна обаче се получава и свистене...просто чак и музиката не мога да си чуя :confused: . Знам, че в Камор ще стане по-зле и искам да ги избегна (нищо че колата е от тях и е в гаранция)...можете ли да ми дадете телефон на сервиза в Пловдив да ги питам по въпроса какво може да се направи? Четох в американски форум за тези шумове и много хора се оплакват от проблем с уплътненията и шум в купето при скорост, но не открих и някакво конкретно решение. Просто не знам докато се върна в Бг как ще изкарам :| .
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4521
Регистриран на: 5.04.2005
Местоположение: Пловдив

Re: Шум при Е93

Мнение от MaXimal » 04 Яну 2010, 21:23

Заповядайте в автомобилния салон на М Кар

4003 Пловдив, бул."Карловско шосе"
Продажби: +359 32 906 989
Факс: +359 32 96 91 96
Мобилен: +359 885 088 008, +359 32 906 997
E-mail: sales@bmw-mcar.bg
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 30
Регистриран на: 21.08.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M5 F10
Детайли за колата: M5 F10 12' 750hp

Re: Шум при Е93

Мнение от ludiaalex » 04 Яну 2010, 22:20

MaXimal написа:Заповядайте в автомобилния салон на М Кар

4003 Пловдив, бул."Карловско шосе"
Продажби: +359 32 906 989
Факс: +359 32 96 91 96
Мобилен: +359 885 088 008, +359 32 906 997
E-mail: sales@bmw-mcar.bg


Мерси, утре ще постна снимки на проблемните места и ще говоря и с М Кар какво ще ме посъветват :) .
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 278
Регистриран на: 7.09.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: back to diesel(Ld)

Re: Шум при Е93

Мнение от motor » 04 Яну 2010, 23:59

Като гледам къде си написал, че живееш, що не отскочиш до БМВ Виена, сигурно колата ти е в гаранция още? пък и да не е цените последно там бяха с около 5-10% по надолу от дарукар на частите разбира се. за цена на сервизен час даже ме достраша да попитам но със сигурност е над 100 евро.
БЯЛ ЛЯП И КОЛАТА ПО ИНЕРЦИЯ(НА ГАС)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 657
Регистриран на: 9.06.2008

Re: Шум при Е93

Мнение от Koliu » 05 Яну 2010, 13:56

Колега вече имам 2-ро такова кабрио и не би трябвало да има НИКАКВИ странични шумове ако ще и с 200 км/h да караш по магистралата.
Има някакъв проблем- отиди в сервиз - няма да стане с форумна помощ.

Му му мух мули, майкоууу!
Аватар
Мнения: 3102
Регистриран на: 18.07.2006

Re: Шум при Е93

Мнение от absix » 06 Яну 2010, 2:22

:mhihi: :mhihi: :mhihi:

Потребител
Аватар
Мнения: 30
Регистриран на: 21.08.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M5 F10
Детайли за колата: M5 F10 12' 750hp

Re: Шум при Е93

Мнение от ludiaalex » 06 Яну 2010, 9:49

Koliu написа:Колега вече имам 2-ро такова кабрио и не би трябвало да има НИКАКВИ странични шумове ако ще и с 200 км/h да караш по магистралата.
Има някакъв проблем- отиди в сервиз - няма да стане с форумна помощ.


Ами, колега, разговарях с М Кар и хората ми обясниха, че проблема не е само при мен, а е доста срещан при Е93 и решението му е с реглаж на стъклата. Ако така не се оправи, пристъпват към по-тежки мерки - смяна на всички уплътнения. Посъветваха ме направо да я водя във Виена при дилър и гаранцията трябва да покрие реглажа или смяната, ако се наложи :) . Идните дни ще пиша какъв е ефекта :driving: и а дано да е успешно, че направо откачам :banghead: .
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 657
Регистриран на: 9.06.2008

Re: Шум при Е93

Мнение от Koliu » 06 Яну 2010, 11:02

ludiaalex написа:
Koliu написа:Колега вече имам 2-ро такова кабрио и не би трябвало да има НИКАКВИ странични шумове ако ще и с 200 км/h да караш по магистралата.
Има някакъв проблем- отиди в сервиз - няма да стане с форумна помощ.


Ами, колега, разговарях с М Кар и хората ми обясниха, че проблема не е само при мен, а е доста срещан при Е93 и решението му е с реглаж на стъклата. Ако така не се оправи, пристъпват към по-тежки мерки - смяна на всички уплътнения. Посъветваха ме направо да я водя във Виена при дилър и гаранцията трябва да покрие реглажа или смяната, ако се наложи :) . Идните дни ще пиша какъв е ефекта :driving: и а дано да е успешно, че направо откачам :banghead: .


Това според мен се получава, ако вратите не се затварят/бутат за метлната част, а се затварят/бутат за стъклата...
Аз досега не съм чул някой с Е93 с такъв проблем... Във форум също има няколко колеги с Е93 и те не са изревали досега.

Потребител
Аватар
Мнения: 30
Регистриран на: 21.08.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M5 F10
Детайли за колата: M5 F10 12' 750hp

Re: Шум при Е93

Мнение от ludiaalex » 06 Яну 2010, 13:58

Koliu написа:
ludiaalex написа:
Koliu написа:Колега вече имам 2-ро такова кабрио и не би трябвало да има НИКАКВИ странични шумове ако ще и с 200 км/h да караш по магистралата.
Има някакъв проблем- отиди в сервиз - няма да стане с форумна помощ.


Ами, колега, разговарях с М Кар и хората ми обясниха, че проблема не е само при мен, а е доста срещан при Е93 и решението му е с реглаж на стъклата. Ако така не се оправи, пристъпват към по-тежки мерки - смяна на всички уплътнения. Посъветваха ме направо да я водя във Виена при дилър и гаранцията трябва да покрие реглажа или смяната, ако се наложи :) . Идните дни ще пиша какъв е ефекта :driving: и а дано да е успешно, че направо откачам :banghead: .


Това според мен се получава, ако вратите не се затварят/бутат за метлната част, а се затварят/бутат за стъклата...
Аз досега не съм чул някой с Е93 с такъв проблем... Във форум също има няколко колеги с Е93 и те не са изревали досега.


Честно казано, колега, не знам от какво се получава, но е факт, че го има проблема и той е известен на БМВ явно, щом от М Кар потвърдиха, че е често срещан. Може би, ако е въпрос само на настройка на стъклата, да е причинено от бутане/затваряне за стъклата, но ако сменят и уплътненията...това вече си е дефект при поставяне или знам ли :dunno: . Късметлии сте просто, че не сте имали този проблем, но ето една доста обширна тема по въпроса при американските ни колеги: http://www.bimmerfest.com/forums/showth ... p?t=218612 , които се оплакват от шумове в купето и то от различни места причинени от дефектни уплътнения и т.н. :roll: .
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 657
Регистриран на: 9.06.2008

Re: Шум при Е93

Мнение от Koliu » 06 Яну 2010, 16:42

Колега за потропване/потракване и др. подобни шумове от покрива - да, има ги при всички Е93(какти и всички кабрио, особено с мет.покрив) - ако отидеж за реглаж на покрива се оправя за околко месец-два, но след това отново се появява. Особено в БГ - при влизане в дупки и т.н. купето и мет.части на покрива се "усукват".
Вече за шум от вчтър при сравнително висока скорост - не е често срещан проблем и определно трябва сервиза да го оправи.
Обобщено - всичко, което се чува по-силно от сравнително тихо пусната музика не е нормално. Без значение от скороста :lol:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4521
Регистриран на: 5.04.2005
Местоположение: Пловдив

Re: Шум при Е93

Мнение от MaXimal » 06 Яну 2010, 18:18

Аз проблема с потракването го решавам лесно. Веднъж в годината реглаж... после преди всяко измиване на колата почиствал гумичките и смазвам с gumi pfledge ;)
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 30
Регистриран на: 21.08.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M5 F10
Детайли за колата: M5 F10 12' 750hp

Re: Шум при Е93

Мнение от ludiaalex » 06 Яну 2010, 18:21

Koliu написа:Колега за потропване/потракване и др. подобни шумове от покрива - да, има ги при всички Е93(какти и всички кабрио, особено с мет.покрив) - ако отидеж за реглаж на покрива се оправя за околко месец-два, но след това отново се появява. Особено в БГ - при влизане в дупки и т.н. купето и мет.части на покрива се "усукват".
Вече за шум от вчтър при сравнително висока скорост - не е често срещан проблем и определно трябва сервиза да го оправи.
Обобщено - всичко, което се чува по-силно от сравнително тихо пусната музика не е нормално. Без значение от скороста :lol:


А, това с покрива е ясно...и с 18-ки зимни хич не е лесно в София. Тук във Виена колата направо се роди, но как да е...друга тема :D . Точно това ми е проблема, че толкова е шумно при 120 и нагоре, че чак нито музика се чува и трябва да се повдига тон да се чуваме с другите в колата, което е далеч от нормалното при един премиум автомобил :) . В понеделник сме на майстор да я преслушат, че тея австрийци цяла седмица почивки :lol: .

MaXimal написа:Аз проблема с потракването го решавам лесно. Веднъж в годината реглаж... после преди всяко измиване на колата почиствал гумичките и смазвам с gumi pfledge ;)


Колко струва въпросният реглаж ако не е тайна :P ?
Изображение

Назад към E90/E91/E92/E93

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook